BILLBOARD BASKI

  Billboard Baskı

  Billboardlar açık hava alanlarında kullanılan reklam tabelalarıdır. Genellikle trafikte, yollarda kişilerin görebilecekleri yerlere konumlandırılmış metal tabelalar üzerindeki bu reklamlar, 1990 yıllarında ilk olarak ortaya çıkmıştır. Billboardlar genellikle afiş baskı tekniği ile hazırlanır. Büyük boy zemin üzerine hazırlanan afişler tabelalar da yer alarak kişilerin dikkatini çekecek şekildedir.  Genellikle yapımlarında kostik ve ya su bazlı yapıştırma tekniği uygulanır ki kötü hava koşullarına rağmen

  billboard-baskı billboard-baskı

  zarar görmeden işlevlerini yerine getirebilsin. Klasik bir billboard 350 x 200 cm boyutlarındadır. Genellikle 6 ya da 10 parçalı olacak şekilde hazırlanırlar. Işıklı stil afişler ise 4 parçadan meydana gelmektedir. Billboard baskı reklamların bu boyutlarda olmasının sebebi de insanların dikkatini daha çok çekebilmek içindir.

  Billboard Baskı Fiyatları

  Billboard afişlerinin fiyatları genellikle istediğiniz boyutlara göre farklılık gösterecektir.  Ayrıca kiralama yapacağınız billboard da fiyatı etkileyecektir. Billboard baskı fiyatları için firmaların sayfalarından genel bir araştırma yaparak karşılaştırmada bulunabilirsiniz. Ayrıca bu billboardları yaptırırken de mutlaka boyutlara göre görsel kullanılmasına dikkat etmelisiniz. Eğer görselleriniz afişin boyuna göre küçük olursa, dikkat çekmeyecektir ve reklamınız boşa gidecektir. Billboardların amacı kalabalıklar içerisinde dikkatleri çekmek olduğu için mutlaka bu görsellere önem vermeniz gerekecektir.

  Billboard Plus Nedir?

  Billboard plus insanların dikkatini daha çok çekebilmek için pek çok fonksiyonun eklendiği afişlerdir. Genellikle ışıklı, hareketli içten aydınlatmaya sahip olan bu billboardlar gece bile kişilerin dikkatini çekerek, daha kolay kitlelere hitap etmenizi sağlamaktadır. Açık hava reklam üniteleri arasında en çok tercih edilen billboard plus olup, reklamlarınızın daha hızlı kitlelere ulaşmasını sağlar. Bu billboardların ayrıca monte edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden de fiyat olarak diğer afiş ve baskı billboardlara nazaran daha maliyetlidir. Billboard afiş seçeneği daha düşük bütçeli reklamcılara hitap eden bir açık hava reklam türüdür. Afişlerinizin boyutuna ve görsellere göre de fiyatlarda değişiklikler olacaktır.  Bu afiş billboardlar klasik reklamcılık için çok fazla tercih edilmektedir. Kişiler daha dikkat çekici ve akılda kalıcı bir reklam ile müşterinin karşısına çıkmak istiyor ise mutlaka billboard plus tercih etmelilerdir.

  Malzeme

  Blueback Kağıt (115 g/m2 tabaka, arkası mavi, suya dayanıklı, tek taraflı yapıştırmaya uygun). İsteğe bağlı Vinil, 3D ve ışıklı uygulamalar

  Baskı Teknolojisi

  CMYK Baskı Tekniğiyle VUTEK Dijital Baskı Makinesiyle 4 parça olarak basılacaktır.

  Teknik Özellikler

  350 × 200 cm standart boyutlara sahiptir. Katlanıp poşetlenmiş veya paletler üzerinde aynı gün kargoya verilir. 3 yıl dış mekan ömrü vardır.